Elektronikimza.Com

Elektronik İmza ile Ticaret Sicil Tasdiknamesi Nasıl Alınır?

Şirket, işletme ya da kooperatifi temsile yetkili herhangi biri tarafından https://mersis.gtb.gov.tr’ye MERSIS kullanıcı bilgileri ile giriş yapılır. – “Başvurular” sekmesinden “Belge Başvurusu”na girilerek belge talep edilecek şirket seçilir. – Talep edilen belge ve talep gerekçesi yazılarak kaydedilir. – Başvuru özetindeki “Belge Ödeme Işlemleri”ne giriş yapılarak sanal pos aracılığı ile ödeme yapılır. – Ödemesi yapılan belge… Okumaya devam et Elektronik İmza ile Ticaret Sicil Tasdiknamesi Nasıl Alınır?

E-İmza mı? Mali Mühür mü?

Elektronik imza mı? Mali Mühür mü? Serbest Meslek Erbabı olanlar, E-SMM kullanımında Mali Mühür Yerine E-İmza’yı seçebilir. Şahıs Firması olanlar, E-Fatura kullanımında Mali Mühür Yerine E-İmza’yı seçebilir. LTD ya da A.Ş. firma sahipleri, E-Fatura kullanımında E-İmza ile işlem yapamaz. Mali Mühür almalıdır. Adi Ortaklıklar, E-Fatura kullanımında E-İmza ile işlem yapamaz. Mali Mühür almalıdır. Serbest Meslek… Okumaya devam et E-İmza mı? Mali Mühür mü?

Elektronik imza kullananlar 2020’de arttı

Genelde ticarette yaşanan güven sorunu özelde ise pandemi nedeniyle e-imza sahip olduğu özellikleri ve kullanıcıya sağladığı zaman tasarrufu ile son dönemde daha fazla tercih ediliyor. Günümüzde e-siparişlerden e-sözleşmelere, ÖSS, KPSS, LES’den pasaport başvurularına, Emniyet Müdürlüklerinden Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine kadar pek çok kurumsal alanda kullanılıyor., Sağlık personelinden hastane ve eczaneler gibi sosyal güvenlik uygulamalarına,… Okumaya devam et Elektronik imza kullananlar 2020’de arttı

E-imza nedir?

Bir kağıda elle atılan ıslak imza nasıl o imzanın sahibini tanımlıyorsa, e-imza da hukuki olarak kişiye aynı hak ve yükümlülükleri sağlamaktadır. Yukarıda yaptığımız tanımamaya ek olarak, elektronik imzayı en kısa ve anlaşılır olarak; elektronik veriye eklenen kimlik doğrulama amacıyla kullanılan bir çeşit elektronik iz şeklinde tanımlamak mümkündür. Elektronik olarak imzaladığınız bir elektronik dokümana eklenen e-imza verisi o dokümanın size ait olduğunu hukuksal olarak kantlar. Aynı zamanda söz konusu dokümanın içeriğinin başka birileri tarafından değiştirilip değiştirilmediğini ortaya koyar. Tüm bunların yanı sıra elektronik imzanın birçok özelliği bulunmaktadır.

Call Now Button0 532 012 34 11