Elektronikimza.Com

KEPHS Nedir?

KEP sistemi yetkili KEPHS’ler tarafından işletilir. Başka bir ifadeyle, kayıtlı elektronik posta sisteminde gönderilen ve alınan e-postalar, “güvenilir üçüncü taraf” olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından yetkilendirilen “kayıtlı e-posta hizmet sağlayıcı” (KEPHS) üzerinden gerçekleştirilir. Yönetmeliğe göre; “KEPHS’nin KEP sistemi üzerinden sunduğu hizmetlere ilişkin olarak oluşturduğu kayıtlar ile KEP delilleri senet hükmündedir. Aksi ispat edilinceye kadar kesin… Okumaya devam et KEPHS Nedir?

Yayım tarihi
Bilgiler olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

Kimler Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Almak Zorundadır?

Günümüzde muhasebe işlemleri de dahil olmak üzere birçok işlem elektronik ortamda yapılabiliyor. Özellikle ticari yazışmalarda öne çıkan elektronik posta kullanımında zaman zaman sorunlar yaşanabiliyor. Standart elektronik postalar, ticari yazışmalar yapılırken bazı problemlere neden olabiliyor. Örneğin bu elektronik posta adreslerinden yapılan yazışmaların taraflardan biri içeriğin kendisine ait olmadığını söyleyebiliyor. Bu nedenle ticari yazışmalarda kullanılabilecek daha güvenli… Okumaya devam et Kimler Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) Almak Zorundadır?

Yayım tarihi
Bilgiler olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş

TÜBİTAK-TEYDEB’e Evrak Gönderiminde KEP Kullanımı Zorunlu Hale Geliyor

Kısa bir süre önce TÜBİTAK tarafından yapılan duyuru ile TÜBİTAK TEYDEB ile kurum ve kuruluşlar arasında tüm evrak gönderim işlemlerinin kısa adı KEP olan Kayıtlı Elektronik Posta yoluyla yapılması 1 Ocak 2021 tarihi itibarıyla zorunlu hale getirdiği kamuoyuna açıklandı. Türkiye’de kullanım alanı giderek artan e-imza uygulamasıyla ilgili pek çok adım atıldı. Hali hazırda yakın bir… Okumaya devam et TÜBİTAK-TEYDEB’e Evrak Gönderiminde KEP Kullanımı Zorunlu Hale Geliyor

Yayım tarihi
Bilgiler olarak sınıflandırılmış ile etiketlenmiş
Call Now Button0 532 012 34 11